мултиметар тест сонда

мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда
 • мултиметар тест сонда

Краток опис:

Overview Quick Details Place of Origin: Dongguan, China (Mainland) Brand Name: Chunyip Model Number: CY12A Measuring Current Range: 999.9μA~10A Measuring Voltage Range: 999.9mV~600V Measuring Resistance Range: 999.9Ω~99.9MΩ Measuring Capacitance Range: NO Measuring Inductance Range: NO Operating Temperature: 0℃~40℃ Dimensions: 150*70*50mm Color: Black+Blue Supply Ability Supply Ability: 100000 Box/Boxes per Month Packaging & Delivery Packaging Details:...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно

детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
Земја на потекло: Dongguan, Кина (континентална)
Името на брендот: Chunyip
Број на моделот: CY12A
Мерење на сегашниот опсег: 999.9μA ~ 10A
Мерење на напон Опсег: 999.9mV ~ 600V
Мерење на отпорност Опсег: 999.9Ω ~ 99.9MΩ
Мерење на капацитет Опсег: НЕ
Мерење на Inductance Опсег: НЕ
Работна температура: 0 ℃ ~ 40 ℃
Димензии: 150 * 70 * 50mm
Боја: Црна + Плава
Набавка Способност
Набавка Способност: 100000 Рамка / кутии месечно
Пакување и испорака
Пакување Детали: боја кутија
Пристаниште: Шенжен
Водечко време :              
Кол (кутии) 1-50 > 50
Est. Време (денови) 2 Треба да се преговара
 Опис на производот
Примена на производот

На CY12A е висок остварувањата во однос, со голема сигурност, со полно опремен со бесконтактен AC напон за откривање, DC напон, AC напон, DC струја, наизменична струја, отпорност, диоди Check., Тестирање на батеријата.

спецификации

Спецификација Опсег CY12A

DC напон 999.9mV / 9.999V / 99.99V ± (0.7% +3)
600V ± (0.8% + 2)

AC напон 0.999V / 9.999V / 99.99V ± (1% +3)

600V ± (1.2% +3)
DC струја 999.9μA / 9999μA / 99.99mA / 600.0mA ± (0.8% +3)
10A ± (1.2% +3)
AC струја 999.9μA / 9999μA / 99.99mA / 600.0mA ± (1.0 % +3)

10A ± (1.5% +3)

Отпорност на 999.9Ω / 9.999KΩ / 99.99KΩ / 999.9KΩ / 9.999MΩ ± (1% 2)

99.99MΩ ± (2.0% +3)

Покажи 9999 Макс

Бесконтактен AC напон за откривање √

Напон на батеријата тестирање 1.5 / 9V

Диода 2.7V √

Континуитет Ѕвончето <50Ω √

Држете податоци √

Екран со заднинско светло √

Напојувања 2 х ААА 1.5V батерии √

Производ Големина 150mm × 70mm × 50mm /

5.9 "× 2.7" × 1,9 "√

Производ Тежина 195g / 0.4lb √

Ниво на безбедност CAT.III 600V н.е.

Стандардна опрема Мултиметар-Сондата-батерии, упатство за-боја кутија

Испорака:

Мала количина обично брод по курир

Големо количество брод по воздушен или по морски пат до сеопфатен испорака такса
 • Претходна:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!